Basen betonowy – poznaj jego zalety

Agnieszka Stadnicka
Agnieszka Stadnicka
3 czerwca 2023
Basen betonowy – poznaj jego zalety

Basen betonowy uważany za najtrwalszą konstrukcję basenową

Istnieje wiele technologii budowy basenu. Jednak to betonową uważa się za najtrwalsze rozwiązanie.

Basen betonowy wbudowany w ziemię, inaczej basen żelbetowy lub murowany  – przyjrzyjmy się korzyściom płynącym z wyboru tej metody.

Zalety basenów betonowych:

  •  Trwałość i solidność

Beton to jeden z najtrwalszych i najmocniejszych materiałów wykorzystywanych do budowy basenów wkopanych. Jest odporny na ekstremalne warunki pogodowe, ciśnienie wody, wstrząsy i uszkodzenia powodowane przez korzenie drzew oraz inne elementy naturalne. Ponadto zazwyczaj budujemy basen by cieszyć się nim długie lata, co czyni go długoterminową inwestycją dla Twojego domu.

  • Rozsądna cena

Chociaż początkowy koszt budowy basenu murowanego może być wysoki, na dłuższą metę okazuje się dobrym i tańszym wyborem. Betonowe baseny są znane ze swojej wytrzymałości, co oznacza, że ​​nie wymagają uciążliwej konserwacji ani wymiany.

  • Wszechstronność

Technologia betonowa pozwala na budowę basenów również w glebach o stosunkowo wysokim poziomie wód gruntowych, co nie jest wskazane w przypadku gotowych do wkopania basenów żywicznych czy metalowych. Baseny betonowe można sytuować w trudnych terenach i na zboczach.

  • Wzrost wartość nieruchomości

Żelbetowy basen cieszy przez wiele lat, a przy okazji znacznie podnosi wartość nieruchomości. Potencjalni nabywcy odbierają to jako cenny atut, a dobrze utrzymany betonowy basen może być świetnym punktem przetargowym przy sprzedaży domu.

basen betonowy

Basen betonowy Magiline. Co go wyróżnia?

  1. Konstrukcja basenów Magiline jest oparta na tak zwanym szalunku traconym i składa się z gotowych polipropylenowych modułów tworzących ściany. W czasie montażu układa się je jak klocki,  łączy ze sobą, zbroi i zalewa betonem. Proces ten jest całkowicie innowacyjny, opatentowany przez firmę. To gwarancja niezawodnej i wysokiej jakości konstrukcji basenowej, łatwej w montażu, monolitycznej i odpornej na warunki atmosferyczne. Tu dowiesz się jak przebiega proces budowy basenu.
  2. Gwarancja – Magiline będąc liderem na rynku betonowych basenów Premium, oferuje 10-letnią gwarancję na konstrukcję.
  3. Szybki montaż przy minimalnych pracach ziemnych. Dzięki naszej opatentowanej konstrukcji modułowej można go zbudować w zaledwie kilka dni (po czym następuje ok 6 tygodni schnięcia betonu). Ze względu na wymaganą niewielką niezbędną szerokość dookoła, można ograniczyć wykop do zaledwie 25cm więcej niż wymiary basenu (z każdego boku). Co istotne nasze baseny posiadają podziemny, zintegrowany z konstrukcją lokal techniczny dla pomp i filtrów więc osobne pomieszczenie dla urządzeń filtracyjnych nie jest konieczne.
  4. Personalizacja – struktura basenów Magiline pozwala na personalizację niecki oraz schodów. Dzięki różnorodnym opcjom projektowym dostosujemy kształt i wymiar basenu do Twoich potrzeb i preferencji. Standardowo basen żelbetowy wykonujemy w dwóch podstawowych głębokościach:
  • Szalunek 150cm – głębokość wody to ok 132cm – idealna głębokość do pływania i zabawy
  • Szalunek 120cm –  głębokość wody to ok 105cm – idealnie do zabawy, dla dzieci, wystarczająco do pływania

basen
Ponadto w basenach murowanych możemy łączyć te dwie głębokości stosując dno pochylone. Możemy również miejscowo pogłębić dno dla osób potrzebujących głębokości np. przy skokach do wody. Nasza technologia pozwala na instalację basenu całkowicie lub częściowo zakopanego. Właściciele gruntów pochyłych też mogą cieszyć się z basenu! W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem jest instalacja basenu Horizon, który jedną ze ścian ma w systemie przelewowym, dzięki czemu nie ograniczamy widoku.

Basen betonowy, a ekologia

Oszczędność energii – Dzięki koncepcji struktury „plastra miodu” nasz basen wymaga mniej betonu, co pozwala zaoszczędzić materiał podczas zalewania basenu, a tym samym koszty. Nasza konstrukcja jest ekonomiczna również dzięki izolacji termicznej, co ma znaczenie zwłaszcza w polskich warunkach.

Ekologia – cała konstrukcja jest wykonana z polipropylenu pochodzącego w całości z recyklingu i została zaprojektowana tak, aby w 100% nadawała się do ponownego przetworzenia.

Podsumowując, wybór basenu betonowego wpuszczanego w ziemię jest inwestycją długoterminową, gwarantującą trwałość i solidność na wiele, wiele lat.

basen betonowy

foto: Fred Pieau

TAGS