Projektowanie i budowa basenów ogrodowych

Własna pływalnia na prywatnej posesji stanowi marzenie wielu osób. Budowę takiego obiektu warto powierzyć naszej profesjonalnej firmie BART-BASENY. Wykonując na zlecenie klienta basen w ogrodzie, korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych opracowanych przez francuską firmę Magiline.

Cały proces wznoszenia kąpieliska sprowadza się do zrobienia trwałej, solidnej i bezpiecznej konstrukcji niecki zaopatrzonej w wydajną i niezawodną jednostkę filtracyjną. Dodatkowo akwen wykańczamy antypoślizgowym kamieniem brzegowym oraz specjalną wykładziną, zwaną linerem. Nasze baseny wyróżnia zastosowanie inteligentnego systemu sterującego funkcjami basenu, dzięki czemu dbanie o czystą, klarowną, zdrową wodę jest o wiele prostsze! Sprawdźcie, jak wygląda budowanie basenu ogrodowego przez naszych specjalistów.

Projekt i budowa basenu

Oferujemy profesjonalne usługi w zakresie sprzedaży i kompleksowej realizacji basenów, pełną obsługę powykonawczą i serwisową, sprzedaż akcesoriów i wyposażenia dodatkowego.

Budowa basenu w 5 krokach

  1. Dobierzemy optymalny wzór basenu i rozwiązania zgodne z Twoimi oczekiwaniami
  2. Przygotujemy wizualizację 3D i kosztorys
  3. Kompleksowo przeprowadzimy proces budowy i montażu basenu
  4. Zadbamy o wykończenie przestrzeni wokół basenu
  5. Dobierzemy akcesoria i wyposażenie dodatkowe

Zobacz jak to wygląda

Budowa własnej pływalni – profesjonalna pomoc

Swoją ofertę kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i firmowych. Podejmujemy się kompleksowej realizacji zadania stworzenia kąpieliska zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez zamawiających. Proces ten przebiega na kilku etapach.

Wybór odpowiedniego usytuowania i parametrów basenu

Zanim budowanie basenu w ogrodzie dojdzie do skutku, najpierw trzeba sprawdzić, czy w danym przypadku nie jest konieczne uzyskanie zezwolenia na wzniesienie takiej konstrukcji. Formalności z tym związane musicie załatwić wówczas, gdy powierzchnia planowanej konstrukcji przekracza 50 m².

Prace ziemne i wiązanie betonu

W dalszej kolejności musicie pomyśleć o doborze dogodnej lokalizacji kąpieliska. Należy także podjąć decyzję odnośnie do kształtu i wielkości basenu w ogrodzie, jak również elementów wyposażenia obiektu poddawanego procesowi budowania. Służymy Wam fachową radą i pomocą w razie jakichkolwiek problemów z wyborem właściwych rozwiązań.

Pozwolenie na wzniesienie akwenu

Zlecone czynności budowlane rozpoczynamy od wykopania dziury pod akwen oraz wywiezienia urobku. Później przystępujemy do osadzenia gotowych modułów polipropylenowych w niecce basenu ogrodowego. Korzystamy przy tym z techniki szalunku traconego. Na tym etapie budowania wykonujemy zbrojenie dna i ścian pływalni. Później całą konstrukcję zalewamy betonem. Na uzyskanie pełnej twardości tego materiału potrzeba około 6 tygodni. Następnie wykonujemy i podłączamy niezbędną instalację hydrauliczną i elektryczną.

Prace wykończeniowe

W dalszej kolejności zajmujemy się szlifowaniem dna i ścian basenu w ogrodzie. Po wyrównaniu jego powierzchni wykładamy specjalną matą podkładową, a następnie wykańczamy linerem. Kolejnym etapem jest uruchomienie systemu uzdatniania wody, podłączenie elektroniki sterującej funkcjami basenu oraz montaż elementów wyposażenia i akcesoriów. Na końcu całego procesu budowy basenu przeprowadzamy szkolenie z obsługi urządzeń basenowych.

BART-BASENY – zakres świadczonych usług

Na Wasze życzenie zajmujemy się przygotowaniem projektu i wizualizacji obiektu. Bierzemy też na siebie odpowiedzialność za stworzenie wykopu pod basen w ogrodzie oraz wykonanie konstrukcji niecki pływalni. Dodatkowo w naszej gestii leży podłączenie instalacji ogrzewających i doprowadzających wodę, jak również estetyczne wykończenie obrzeża dna i wykonanie ogrodzenia wokół zbiornika.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy przy budowaniu basenów ogrodowych!