Nowoczesny basen i ekologia

Agnieszka Stadnicka
Agnieszka Stadnicka
13 grudnia 2022
Nowoczesny basen i ekologia

Bez wątpienia najnowsze technologie w basenach Magiline podążają w kierunku optymalizacji. Zminimalizowanie kosztów eksploatacyjnych oraz zredukowanie zaangażowania użytkownika w obsługę basenu to podstawowe aspekty, na których opiera się rozwój francuskiego producenta.

Nowoczesny basen i funkcjonalność urządzeń to podstawowe kierunki rozwoju francuskiej marki. Równie istotna jest kwestia ekologii i wykorzystywanie przy produkcji materiałów pochodzących z recyclingu. Trend ekologiczny jest bardzo wyraźny w procesie filtracji, który przebiega przy absolutnym ograniczeniu marnowania wody. W basenach Magiline nie ma konieczności wylewania wody nawet na okres zimy i mrozów.

Obok nowości technologicznych równie istotny dla użytkownika jest aspekt wizualny. W ostatnich latach utrzymuje się trend w kierunku  minimalizmu czyli ograniczeniu dekoracyjnych dodatków, faktur czy kształtów, przy zachowaniu maksimum jakości i funkcjonalności. Podobnie jak przy realizacjach architektonicznych i wnętrzarskich, tak w wykończeniu basenów, widać dążenie do prostoty estetycznej i ponadczasowej elegancji.

nowoczesny basen

Foto: Fred Pieau

Klika charakterystycznych cech minimalizmu przy aranżacji nowoczesnego basenu i jego otoczenia:

  • Geometryczne kształty basenu, zazwyczaj prostokąt, często o proporcji 8m x 4m, 10m x 5m, lub nieco wydłużone formy, np. 12m x 4m
  • Kolor wody często wybierany w odcieniach chłodnego błękitu – należy tu zaznaczyć, że kolor wody zależy od kolorystyki linera czyli specjalnej powłoki wewnątrz basenu.
  • Wysokiej jakości materiały wykończeniowe wokół basenu – chętnie wybierany jest kamień naturalny, beton lub naturalne drewno.
  • Nastrojowe oświetlenie nie tylko okolicy basenu, ale również samej wody.
  • Minimalistycznie zaaranżowana roślinność – duże donice, egzotyczne krzewy i trawy, akcenty naturalne jak kamienie, konary…
  • Funkcjonalna, estetyczna strefa relaksu spójna z otoczeniem.
  • Tradycyjne parasole przy tarasie basenowym coraz częściej zastępuje się nowoczesnymi automatycznymi pergolami lub markizami
  • Konsekwencja stylistyczna – traktowanie otoczenia basenu, ogrodu, wnętrz mieszkalnych i bryły budynku jako całości. Spójność koncepcji jest ponadczasowa!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej dlaczego warto zdecydować się na nowoczesny basen oraz jakie są najnowsze trendy na 2023 rok we wzornictwie basenowym, przeczytaj koniecznie nasz artykuł w najnowszym wydaniu magazynu Forbes czytaj więcej

 

TAGS