Filtracja wody w basenie

Bartłomiej Szmit
Bartłomiej Szmit
6 listopada 2022
Filtracja wody w basenie

Dlaczego wydajna filtracja jest taka istotna i co to jest NFX?

Podstawą poprawnego funkcjonowania każdego basenu jest filtracja. Powszechnie uważa się, że to ona odpowiada w 80% za jakość i przejrzystość wody.

Krótko mówiąc  dobrze funkcjonująca filtracja to czysty basen.

Filtracja

Każdy basen ogrodowy jest narażony na przedostawanie się zanieczyszczeń w postaci liści, igieł, pyłków kwitnących roślin, owadów czy innych elementów. Ponadto każdy z nas korzystając z kąpieli nieświadomie przenosi do wody balsamy, którymi się smarujemy, włosy, drobinki odzieży czy naskórka.

Żeby woda pozostała klarowna i bezpieczna dla zdrowia potrzebuje stałego oczyszczania i eliminacji zanieczyszczeń.

Dlatego podczas procesu filtrowania wprowadzamy wymuszony ruch na powierzchni wody, który „zagania” niechciane drobinki wprost do filtra. Tam następuje zasysanie, oczyszczenie i powrót pod ciśnieniem czystej wody do basenu. Cały proces toczy się bez świadomości osób kąpiących się, jest cichy i dyskretny.

W Magiline stosujemy opatentowaną najnowocześniejszą filtrację z systemem Venturi, o wydajności ok. 35m3/h.

Venturi dwukrotnie zwiększa przepływ filtrowanej wody bez zwiększania mocy pompy, dzięki czemu jest jedną z najlepszych, najbardziej wydajnych i ekonomicznych  filtracji na rynku. Jest w stanie zatrzymać cząstki ponad 3 razy mniejsze niż przy użyciu tradycyjnych filtrów basenowych.

W obrazowy sposób przedstawia to film, który jest dostępny na naszym kanale YouTube 

Przyjmuje się, że filtracja NFX jest w stanie oczyścić i przefiltrować wodę w średniej wielkości basenie w przeciągu 25minut!

Ma to również bezpośrednie przełożenie na ilość substancji chemicznych niezbędnych do uzdatniania wody – w przypadku stosowania filtracji NFX  ilość podawanej chemii może być niższa niż w basenach z tradycyjną filtracją. Jest to istotne nie tylko z punktu widzenia ekonomicznego, ale też ekologicznego.

W Magiline rozwiązaliśmy to w sposób bardzo funkcjonalny – filtracja jest powiązana z dozowaniem chemii i sterowana automatycznie. Dzięki temu jest praktycznie bezobsługowa! Sprawdź jak działa system inteligentnego sterowania iMagi-X

Jedyną pracą na rzecz filtracji, jaką musi wykonać użytkownik jest okresowe czyszczenia filtra. To w nim zbierają się zanieczyszczenia, które należy usunąć przez wypłukanie filtra pod bieżącą wodą. Resztą zajmuje się automatyka i ewentualnie robot czyszczący, który wspomaga filtrację i usuwa zabrudzenia z dna basenu.

Filtracja basenu

Ewidentnym kolejnym atutem filtracji NFX, który nas wyróżnia jest jej umiejscowienie bezpośrednio przy niecce basenu – nie wymaga ona żadnego lokalu technicznego, a dostęp do filtra jest z poziomu posadzki.

 

TAGS