Wyposażenie basenu – przeciwprąd

Agnieszka Stadnicka
Agnieszka Stadnicka
4 stycznia 2023
Wyposażenie basenu – przeciwprąd

Zbędny gadżet czy coś więcej?

Dobieranie wyposażenia w basenie można porównać do konfigurowania wyposażenia samochodu. Możesz kupić auto w wersji podstawowej lub zdecydować się na odrobinę więcej luksusu i wybrać dodatkowe elementy. Możesz cieszyć się jazdą bez podgrzewanych foteli, otwieranego dachu czy systemu kamer, ale każde z tych elementów podnosi komfort, a nawet bezpieczeństwo jazdy. Podobnie przy wyborze wyposażenia dodatkowego w basenie – możesz wybrać akcesoria, które ułatwią obsługę, obniżą koszty eksploatacji czy dostarczą więcej frajdy.  Jednym z tych elementów jest przeciwprąd czyli system umożliwiający wypływ strumienia wody pod dużym ciśnieniem. W Magiline występuje w dwóch wersjach: Intense i Balneo

Przeciwprąd to doskonałe narzędzie do zabawy, masażu i pływania. Przeciwprąd MagiSport2 w basenach Magiline umożliwia profesjonalny trening pływacki dzięki swojej wydajności wynoszącej aż 70m3/h czyli 14km/h

Jest to naprawdę doskonały wynik na tle innych tego typu urządzeń montowanych w basenach prywatnych.

przeciwprąd

przeciwprąd/masażer

Pompa przeciwprądu instalowana jest tuż przy brzegu basenu w specjalnym „schowku” przykrytym pokrywą w kolorze obrzeża, natomiast panel sterujący umieszczony jest na ścianie basenu pod wodą. Dodatkowym atutem jest możliwość wyboru koloru panelu i dostosowanie go do koloru linera w basenie.

Dysza wylotowa jest ruchoma co umożliwia regulację kierunku wypływu wody. Na panelu znajduje się również regulator napowietrzenia, które jest niezwykle przydatne przy korzystaniu z przeciwprądu jako masażera. Masaż wodny wzbogacony bąbelkami masuje ciało o wiele efektywniej i wzmacnia doznania! Ponadto wprawia wodę w ruch i faluje powierzchnię co jest świetnym elementem zabawy dla dzieci.

Zaletą przeciwprądu Magiline Balneo jest możliwość podłączenia dodatkowych dysz masujących na ścianie basenu lub nad schodami, lub zewnętrznej stojącej kaskady.

Balneo in Wall, foto: Fred Pieau

Pływanie i aqua-gimnastyka oraz korzystanie z przeciwprądu są odpowiednie dla dzieci, dorosłych i seniorów.

Poniżej kilka argumentów, które przemawiają za uprawianiem wodnej gimnastyki i korzystaniem z wodnych masaży:

  • poprawa kondycji i wydajności płuc
  • wspomaganie pracy serca i układu krążenia
  • wzmocnienie mięśni i stawów bez ich obciążania
  • korekta wad postawy u dzieci
  • spalanie kalorii i modelowanie sylwetki
  • lepszy, wydajniejszy sen
  • poprawa koncentracji
  • wyzwalanie endorfin czyli „hormonu szczęścia”

Podsumowując – przeciwprąd to nie tylko zabawa, to sposób na zdrowie i regularny trening pływacki nawet w małym przydomowym basenie!

TAGS